Kontaktní údaje

Ing. Uřičář Jiří 
Adresa: Tvarožná Lhota 192
Telefon: +420 774 116 599
vinouricar@seznam.cz
www.vinouricar.cz

 

O vinařství

 

 

Vinařství Uřičář se nachází na okraji Bílých Karpat ve Slovácké vinařské podoblasti, v obci Tvarožná Lhota nedaleko Strážnice.

V roce 1993 rodina Uřičářova koupila 20 ha velkou zemědělskou usedlost v restituci na kopci zvaném Dúbravka. Dříve toto místo bylo známé nejenom pěstováním ovoce a révy vinné, ale taktéž zde žil malíř Antoš Frolka.

Dnes vinařství zpracovává hrozny pouze ze svých vinic, které jsou osázeny různorodými odrůdami révy vinné. Původní výsadby z roku 1995 v odrůdové skladbě Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Frankovka byly rozšířeny ještě v letech 2003 až 20019 o tradiční odrůdy Chardonnay, Sauvignon, Sylvánské zelené, Rulandské šedé. Celková plocha vinic se ustálila na 8,4ha

I když se vinařství snaží jít především cestou tradice, byly dále vysazeny i odrůdy netypické pro oblast Strážnicka, avšak velmi přitažlivé u zákazníků, kterým se snaží nabídnou co nejzajímavější sortiment. Zde jsou zastoupeny odrůdy jako např. Hibernal, Irsai Oliver, Tramín červený, Solaris. Kerner a Dornfelder.

Filosofie výroby vín je produkovat senzoricky čistá vína typická pro region Strážnicka.