SEZNAM VINAŘŮ

 

Vinařství Žerotín
| Ing. Karel Koluch

Žerotín a.s., Strážnice je zemědělskou společností, která si pro svůj název vybrala jméno rodu Žerotínů, za jejichž panství v 16. století dosahovalo vinařství v této části Moravy největšího rozkvětu.

- více zde -

 

Vitis, spol. s r. o.
| Ing. Tomáš Baňař

V současné době obhospodařujeme 30 ha vinic. Výroba vína a pěstování hroznů ve vlastních vinicích je naším hlavním programem. Nezpracováváme ovšem celou naši produkci, část hroznů přenecháváme spřízněným vinařům z naší oblasti.

- více zde -

 

Vinařství Klásek
| Ing. Petr Klásek

Vinařská obec Petrov se nachází na spojnici mezi Hodonínem a Veselím nad Moravou. Leží asi 5 km západně od Strážnice, města, které je známé díky udržování folklorních tradic, pořádání Mezinárodního Folklorního Festivalu (MFF).

více zde -

 

Vinařství Veverka
| Ing. Lukáš Veverka, Ph.D.

Rodinné vinařství Veverka Strážnice navazuje na letitou tradici svých předků. Vinařství se nachází ve vinařské oblasti Morava, podoblasti Slovácké, vinařské obci Strážnice. Vinice se rozkládají na úpatí Bílých Karpat v nadmořské výšce 300 - 340 m n.m. 

- více zde -

 

Vinařství Tomanovský
| Ing. Pavel Tomanovský 

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařů a vinařských rodin z Petrova a okolí. Vinařství obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic v oblasti Bílých Karpat. 

- více zde -

 

Víno Roseta
| Ing. Mrkva Ladislav 

Rodinné vinařství Mrkvovi je velmi mladé vinařství vycházející z dlouholeté rodinné vinařské tradice. Základ našich vín tvoří kvalitní hrozen z nejlepších vinic nacházejících se v podhůří Bílých Karpat. 

- více zde -

 

Vinařství Macháček
| Ing.Pavel Macháček

Vinařství Macháček je vinařství rodinného typu, vedené Ing.Pavlem Macháčkem, který s praxí začal po vystudování MZLU Lednice na Moravě v roce 1999. Vinařit začínal jako minivinař s produkcí cca 30 hl ročně v pronajatém vinném sklepě. 

- více zde -

 

Vinařství Dobčákovi
| Dobčáková Jana 

Vinařská společnost Vinařství Dobčákovi navázala na tradici zemědělství v naší rodině. Dochované písemnosti od 16 století svědčí o hospodaření na 18 hektarech polí, luk a vinohradů. 

- více zde -

 

Vinařství Brázdová
| Pavla Brázdová 

Rodinné vinařství Pavla Brázdová zpracovává převážně vína z katastru Sudoměřice z vlastních vypěstovaných hroznů Sylvánského zeleného, Rulandského šedého, Ryzlinku rýnského, Chardonnay, Frankovky a Merlotu vysázených na jižní trati Vápenky v roce 2003, Sauvignonu, Tramínu, Pálavy a Johanniteru. 

- více zde -

 

VÍNO MARTÍNEK
| Martin Martinek

Jsem nové malé vinařství rodinného typu ,ale s bohatými zkušenostmi přebrané od (rodičů, dědy, prarodičů ) kteří hospodařili na vinicích v Petrově. Moje první samostatné vinobraní jsem zpracovával z vinice rodičů v roce 1992 v Petrově v Plžích. 

- více zde -

 

Víno Svoboda
| Svoboda Miroslav 

Veškerá výroba vína pochází z vlastních vinic, na kterých je vysazeno 15000 vinných keřů. Tyto vinice jsou obhospodařovány v integrované produkci. 

- více zde -

 

Vinařství Uřičář
| Ing. Uřičář Jiří 

Od roku 1995 se rodina Uřičářova zabývala pouze pěstováním révy vinné na nově vysázeném cca 1,2 ha vinice, v odrůdové skladbě Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Frankovka. 

- více zde -

 

 

Víno Chromeček Kněždub
| Radim Chromeček

Tradice pěstování révy vinné předky, v naší obci započala již před stovkami let a vzkvétala v 17. století, kdy byla obec Kněždub jednou z největších vinařských obcí v celém Strážnickém panství. 

- více zde -