SEZNAM VINAŘŮ

 

Vinařství Žerotín
| Ing. Karel Koluch

Vinařství Žerotín je moderní vinařství. zaměřující se na výrobu kvalitních přívlastkových vín. Navazuje na bohatou tradici pěstování révy vinné na Strážnicku. Veškerá produkce vín probíhá pouze z vlastních hroznů sklizených na vlastních vinicích Tyto vinice se nachází v katastrech obcí Petrov, Sudoměřice, Strážnice.

- více zde -

 

Vitis, spol. s r. o.
| Ing. Tomáš Baňař

V současné době obhospodařujeme 30 ha vinic. Výroba vína a pěstování hroznů ve vlastních vinicích je naším hlavním programem. Nezpracováváme ovšem celou naši produkci, část hroznů přenecháváme spřízněným vinařům z naší oblasti.

- více zde -

 

Vinařství Klásek
| Ing. Petr Klásek

Vinařská obec Petrov se nachází na spojnici mezi Hodonínem a Veselím nad Moravou. Leží asi 5 km západně od Strážnice, města, které je známé díky udržování folklorních tradic, pořádání Mezinárodního Folklorního Festivalu (MFF).

více zde -

 

Vinařství Veverka
| Ing. Lukáš Veverka, Ph.D.

Rodinné vinařství Veverka Strážnice navazuje na letitou tradici svých předků. Vinařství se nachází ve vinařské oblasti Morava, podoblasti Slovácké, vinařské obci Strážnice. Vinice se rozkládají na úpatí Bílých Karpat v nadmořské výšce 300 - 340 m n.m. 

- více zde -

 

Vinař & Vinohradník
| Ing. Jiří Uherek 

Vinařství je situováno v nových prostorech v obci Sudoměřice. Mým cílem je maximalizovat potenciál z vinice a tvořit vína s výrazným odrůdovým charakterem často určených k dlouhodobé archivaci.  

- více zde -

 

Víno Roseta
| Ing. Mrkva Ladislav 

Rodinné vinařství Mrkvovi je velmi mladé vinařství vycházející z dlouholeté rodinné vinařské tradice. Základ našich vín tvoří kvalitní hrozen z nejlepších vinic nacházejících se v podhůří Bílých Karpat. 

- více zde -

 

Vinařství Macháček
| Ing.Pavel Macháček

Vinařství Macháček je vinařství rodinného typu, vedené Ing.Pavlem Macháčkem, který s praxí začal po vystudování MZLU Lednice na Moravě v roce 1999. Vinařit začínal jako minivinař s produkcí cca 30 hl ročně v pronajatém vinném sklepě. 

- více zde -

 

Vinařství Dobčákovi
| Dobčáková Jana 

Vinařská společnost Vinařství Dobčákovi navázala na tradici zemědělství v naší rodině. Dochované písemnosti od 16 století svědčí o hospodaření na 18 hektarech polí, luk a vinohradů. 

- více zde -

 

Vinařství Brázdová
| Pavla Brázdová 

Rodinné vinařství Pavla Brázdová zpracovává převážně vína z katastru Sudoměřice z vlastních vypěstovaných hroznů Sylvánského zeleného, Rulandského šedého, Ryzlinku rýnského, Chardonnay, Frankovky a Merlotu vysázených na jižní trati Vápenky v roce 2003, Sauvignonu, Tramínu, Pálavy a Johanniteru. 

- více zde -

 

VÍNO MARTÍNEK
| Martin Martinek

Jsem nové malé vinařství rodinného typu ,ale s bohatými zkušenostmi přebrané od (rodičů, dědy, prarodičů ) kteří hospodařili na vinicích v Petrově. Moje první samostatné vinobraní jsem zpracovával z vinice rodičů v roce 1992 v Petrově v Plžích. 

- více zde -

 

Víno Svoboda
| Svoboda Miroslav 

Veškerá výroba vína pochází z vlastních vinic, na kterých je vysazeno 15000 vinných keřů. Tyto vinice jsou obhospodařovány v integrované produkci. 

- více zde -

 

Vinařství Uřičář
| Ing. Uřičář Jiří 

Vinařství Uřičář se nachází na okraji Bílých Karpat ve Slovácké vinařské podoblasti, v obci Tvarožná Lhota nedaleko Strážnice. Vinařství zpracovává hrozny pouze ze svých vinic a zaměřuje se na odrůdy Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Frankovka. Celková plocha vinic je 8,4 ha 

- více zde -

 

 

Vinice na Louce
| Radim Chromeček

Jsme mladé a velmi malé rodinné vinařství s chutí tvořit a zhmotňovat produkty své celoroční práce do originálních odrůdových vín. Objem obhospodařovaných pozemků a zpracovaných hroznů je poměrně malý, ale tím více vsázíme na poctivou a manuální péči o celé hospodářství, které se tyčí pod vrcholem kopce Žerotín nad městem Strážnice.

- více zde -

Víno Chromeček Kněždub
| Radim Chromeček

Vinařství Chromeček je malé rodinné vinařství ze slovácké obce Kněždub.  S citem, láskou a pokorou k přírodě vytváříme osobitá vína s minimálními zásahy a unikátním terroir svahů Bílých Karpat.

- více zde -