Vinařství Toman
Vinařství Toman


Toman FrantišekO vinařství


Rodinné vinařství Toman se nachází v Sudoměřicích v areálu vinných sklepů zvaném „Starý potok“.

Malé vinařství rodinného typu na Moravskoslovenském pomezí bylo založeno v roce 2002. Vinice se nachází v CHKO Bílé Karpaty v katastru Sudoměřic, další spadají do katastru vinařské obce Ratíškovice. Roční produkce je asi 10 000 lahví.

Specialitami vinařství jsou především přívlastková vína v kategoriích pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí a vína ledová. Kulturní a společenské akce. Navštivte řízené degustace vinařství Toman, a ochutnejte typická vína oblasti Strážnicka. Přijeďte oslavit narozeniny a jiné slavnostní příležitosti nebo jen tak posedět u sklenky dobrého vína.

Chuť vína zvýrazní studené mísy s kozími či holandskými sýry, bezkonkurenční škvarky, tlačenka a jiné zabijačkové speciality, které na Vaše přání vinařství zajistí z externích zdrojů, stejně tak jako moravský guláš či grilovaná kolena při větším počtu lidí.Odrůdová skladba vinařství:

Chardonnay, Muller Thurgau, Neuburg, Pálava, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Modrý Portugal,Svatovavřinecké,Frankovka,Merlot a Zweigeltrebe.


Kontaktní údaje


Toman František
Adresa: Sudoměřice 294
Telefon: +420 605 950 026
f.toman@quick.cz
vinotoman.sluzby.cz

Máte dotaz? NAPIŠTE NÁM...

© 2016 VINAŘI STRÁŽNICKA | Vytvořil MICHAL SOCHOR.