SEZNAMTE SE S VINAŘI


Tož dojdite na pohárek...SEZNAM VINAŘŮ


Rádi bychom Vám představili ty, kteří měli to štěstí a práci mají také jako koníčka. Naleznete zde všechny vinaře, kteří patří do stružení.Vinařství Žerotín
| Ing. Karel Koluch

Žerotín a.s., Strážnice je zemědělskou společností, která si pro svůj název vybrala jméno rodu Žerotínů, za jejichž panství v 16. století dosahovalo vinařství v této části Moravy největšího rozkvětu.

více zde

Vitis, spol. s r. o.
| Ing. Tomáš Baňař

V současné době obhospodařujeme 30 ha vinic. Výroba vína a pěstování hroznů ve vlastních vinicích je naším hlavním programem. Nezpracováváme ovšem celou naši produkci, část hroznů přenecháváme spřízněným vinařům z naší oblasti.

více zde

Vinařství Klásek
| Ing. Petr Klásek

Vinařská obec Petrov se nachází na spojnici mezi Hodonínem a Veselím nad Moravou. Leží asi 5 km západně od Strážnice, města, které je známé díky udržování folklorních tradic, pořádání Mezinárodního Folklorního Festivalu (MFF).

více zde


Vinařství Veverka
| Ing. Lukáš Veverka, Ph.D.

Rodinné vinařství Veverka Strážnice navazuje na letitou tradici svých předků. Vinařství se nachází ve vinařské oblasti Morava, podoblasti Slovácké, vinařské obci Strážnice. Vinice se rozkládají na úpatí Bílých Karpat v nadmořské výšce 300 - 340 m n.m.

více zde

Vinařství Tomanovský
| Ing. Pavel Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařů a vinařských rodin z Petrova a okolí. Vinařství obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic v oblasti Bílých Karpat.

více zde

Víno Roseta
| Ing. Mrkva Ladislav

Rodinné vinařství Mrkvovi je velmi mladé vinařství vycházející z dlouholeté rodinné vinařské tradice. Základ našich vín tvoří kvalitní hrozen z nejlepších vinic nacházejících se v podhůří Bílých Karpat.

více zde

Vinařství Macháček
| Ing.Pavel Macháček

Vinařství Macháček je vinařství rodinného typu, vedené Ing.Pavlem Macháčkem, který s praxí začal po vystudování MZLU Lednice na Moravě v roce 1999. Vinařit začínal jako minivinař s produkcí cca 30 hl ročně v pronajatém vinném sklepě.

více zde

Vinařství Dobčákovi
| Dobčáková Jana

Vinařská společnost Vinařství Dobčákovi navázala na tradici zemědělství v naší rodině. Dochované písemnosti od 16 století svědčí o hospodaření na 18 hektarech polí, luk a vinohradů.

více zde

Vinařství Brázdová
| Pavla Brázdová

Rodinné vinařství Pavla Brázdová zpracovává převážně vína z katastru Sudoměřice z vlastních vypěstovaných hroznů Sylvánského zeleného, Rulandského šedého, Ryzlinku rýnského, Chardonnay, Frankovky a Merlotu vysázených na jižní trati Vápenky v roce 2003, Sauvignonu, Tramínu, Pálavy a Johanniteru.

více zde

VINAŘSTVÍ MARTÍNEK
| Martin Martinek

Jsem nové malé vinařství rodinného typu ,ale s bohatými zkušenostmi přebrané od (rodičů, dědy, prarodičů ) kteří hospodařili na vinicích v Petrově. Moje první samostatné vinobraní jsem zpracovával z vinice rodičů v roce 1992 v Petrově v Plžích. Dneska již hrozny pro výrobu vína nakupuji od dodavatelů. Zpracování a školení vína probíhá v novém sklepě ve Strážnici, historický sklep téměř 300 let v Petrově Plžích je využíván jako prodejní místo.

více zde

Víno Svoboda
| Svoboda Miroslav

Veškerá výroba vína pochází z vlastních vinic, na kterých je vysazeno 15000 vinných keřů. Tyto vinice jsou obhospodařovány v integrované produkci.

více zde

Vinařství Uřičář
| Ing. Uřičář Jiří

Od roku 1995 se rodina Uřičářova zabývala pouze pěstováním révy vinné na nově vysázeném cca 1,2 ha vinice, v odrůdové skladbě Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Frankovka.

více zde

Zámecké sklepy Strážnice
| Vladimír Šebesta

Historické zámecké sklepy ve slovácké Strážnici pocházejí již z konce 14. století a svou rozlohou o třech patrech nemají na Moravě obdoby. Od roku 2002 patří rodinné vinařské firmě Zámecké sklepy Strážnice, kterou vedou otec a syn Šebestovi.

více zdeMáte dotaz? NAPIŠTE NÁM...

© 2016 VINAŘI STRÁŽNICKA | Vytvořil MICHAL SOCHOR.